NEWTON Media expanduje na Balkán

NEWTON Media expanduje na Balkán
1. 10. 2014

Spojením MCA Grupa a NEWTON Media sa posilní produktová ponuka, know-how a klientsky záber v strednej a juhovýchodnej Európe.

Spoločnosť NEWTON Media, a.s., líder stredoeurópskeho trhu monitoringu a analýz médií, oznámila akvizíciu skupiny MCA Grupa d.o.o., dominantného hráča v tomto odbore na trhu juhovýchodnej Európy. Kontrakt bol uzavretý podpísaním transakčných zmlúv 30. septembra 2014 v slovinskej Ľubľane.

Česká spoločnosť NEWTON Media pokračuje v medzinárodnom rozširovaní svojej pôsobnosti. Po úspešných akvizíciách v minulých rokoch v Poľsku a na Slovensku zamerala svoju pozornosť na balkánsky poloostrov. Od spoločnosti PRISTOP skupina d.o.o. odkúpila ich 51,49% podiel v spoločnosti MCA Grupa. Ta sa radí medzi popredných poskytovateľov monitoringu a analýz médií v juhovýchodnej Európe.

“Skupina MCA Grupa je rozsahom tržieb bezmála taká veľká ako NEWTON Media. Spojením vzájomne posilníme naše technologické zázemie i produktové know-how. Spolupráca nám umožní ťažiť zo synergických efektov a zo silného postavenia na trhu, rozšíriť ponuku produktov a služieb a osloviť ďalšie významné skupiny zákazníkov naprieč regiónmi. Prepojením oboch spoločností vznikne silnejšia medzinárodná sieť profesionálov, ktorá prinesie ešte kvalitnejšie služby našim súčasným i budúcim klientom,” povedal Petr Herian, predseda predstavenstva NEWTON Media, a.s.. Spoločnosť tak chce byť lepšie pripravená reagovať na meniace sa potreby zákazníkov a poskytovať služby šité na mieru pre podporu ich konkurencieschopnosti naprieč europskými trhmy.

Základné informácie

MCA Grupa d.o.o.
Skupina MCA Grupa so sídlom v slovinskej Ľubľane pôsobí v krajinách bývalej Juhoslávie – v Slovinsku, Chorvátsku, Bosne a Hercegovine, Srbsku a Macedónsku a pokrýva oblasť s viac ako 20 miliónmi obyvateľov. Svoje služby ponúka MCA tiež v Albánsku, Kosove a Čiernej Hore v spolupráci s miestnymi partnermi. MCA Grupa pokrýva svojím monitoringom regionálne média, tlačené a online média, sociálne siete, blogy, fóra, diskusie, a tiež televízne a rozhlasové vysielanie. Archív spoločnosť zachytáva desať rokov online i off-line mediálnych správ a výstupov. Obdobne ako NEWTON je i MCA členom medzinárodných združení FIBEP a AMEC. Ročné tržby skupiny sa pohybujú v rádoch 145 mil. Kč.

Ďalšie novinky

NEWTON Media

NEWTON Media, s.r.o.
Ševčenkova 34
851 01 Bratislava

+421 2 32 409 520 – sekretariát

+421 2 32 409 529 – fax

obchodne@newtonmedia.sk

IČ: 44253320

DIČ: SK2022639795

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

  • Naša pobočka na Balkáne sa premenovala. Od polovice júna má v názve NEWTON Media.

    19. 6. 2017

LinkedIn

  • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

    Praha 4, 201-500 employees
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.