Dovolenka na Slovensku?

Pandémia v uplynulých rokoch priniesla výrazne oslabenie cestovného ruchu, no tohtoročná letná sezóna je už v plnom prúde. Podľa prieskumu portálu kariera.sk plánuje toto leto dovolenkovať na Slovensku 49 % opýtaných. Do zahraničia sa chystá 38 % opýtaných. Zaujímalo nás, aké dovolenkové plány majú Slováci na sociálnych sieťach.

Z našej analýzy vyplýva, že väčšina (69 %) diskutujúcich plánuje dovolenkovať na Slovensku. Len tretina plánuje vycestovať do zahraničia. Najväčšej obľube sa tešia južné krajiny ako Chorvátsko, Taliansko či Grécko a grécke ostrovy. Do afrických krajín ako EgyptTurecko sa chystá 6 % diskutujúcich. U našich českých, maďarskýchrakúskych susedov bude dovolenkovať 5 % komentujúcich. Najmenej ich láka Francúzsko, Anglicko či Nemecko (3 %).

Čo si Slováci predstavujú pod dovolenkou na Slovensku? Viac ako tretina plánuje výlety do prírody, najčastejšie sa spomínali Vysoké Tatry, Veľká Fatra, Zamagurie či Demänovská dolina. Pomerne obľúbené (17 %) sú aj miesta, kde sa dá kúpať, či už sa jedná o termálne kúpaliská vo Veľkom MederiPodhájskej alebo prírodné ako Domaša, Šírava či Senecké jazerá. Niektorí diskutujúci (14 %) budú oddychovať doma, iných (14 %) čakajú Piešťanské, Rajecké kúpeleTrenčianske Teplice. Relax v záhrade si užije 12 % diskutujúcich, kým 8 % sa chystá objavovať krásy miest ako Banská Bystrica, Banská ŠtiavnicaBojnice. Zopár diskutujúcich (5 %) bude „dovolenkovať“ v práci.

Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Newton Media v období od 12. 4. 2022 do 11. 7. 2022. Sledovali sa sociálne siete Facebook, Instagram a Twitter, portály, fóra, blogy a recenzie.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac február

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa vo februári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa

Infografiky

Top analytici za mesiac január

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v januári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Zaškrtnutím políčka, vyplnením a odoslaním údajov v kontaktnom formulári udeľujem vyslovený súhlas so spracovaním svojich osobných údajov v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov spoločnosti NEWTON Media, spol. s.r.o, Ševčenkova 3770/34, 851 01 Bratislava, IČO: 44253320, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., vložka číslo:  53163/B v rozsahu uvedenom v tomto konkrétnom formulári, t.j. výlučne pre účely kontaktovania mojej osoby v súvislosti s požiadavkami uvedenými v tomto kontaktnom formulári. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať (napr. emailom na adresu gdpr@newtonmedia.sk alebo písomne na našu adresu). Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Súhlas sa udeľuje do doby vyriešenia týchto požiadaviek alebo do odvolania tohto súhlasu. Spracovateľom osobných údajov je spoločnosť NEWTON Media, spol. s.r.o. Okrem iného máte právo na prístup k svojim osobným údajom, právo na opravu osobných údajov, právo byť informovaný o spôsobe spracovania osobných údajov, právo obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov v prípade pochybností o spracovávaní osobných údajov v rozpore so zákonom. Osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a bude s nimi nakladané dôverne.

Zavrieť

Poďme na to!