Dovolenka na Slovensku?

Pandémia v uplynulých rokoch priniesla výrazne oslabenie cestovného ruchu, no tohtoročná letná sezóna je už v plnom prúde. Podľa prieskumu portálu kariera.sk plánuje toto leto dovolenkovať na Slovensku 49 % opýtaných. Do zahraničia sa chystá 38 % opýtaných. Zaujímalo nás, aké dovolenkové plány majú Slováci na sociálnych sieťach.

Z našej analýzy vyplýva, že väčšina (69 %) diskutujúcich plánuje dovolenkovať na Slovensku. Len tretina plánuje vycestovať do zahraničia. Najväčšej obľube sa tešia južné krajiny ako Chorvátsko, Taliansko či Grécko a grécke ostrovy. Do afrických krajín ako EgyptTurecko sa chystá 6 % diskutujúcich. U našich českých, maďarskýchrakúskych susedov bude dovolenkovať 5 % komentujúcich. Najmenej ich láka Francúzsko, Anglicko či Nemecko (3 %).

Čo si Slováci predstavujú pod dovolenkou na Slovensku? Viac ako tretina plánuje výlety do prírody, najčastejšie sa spomínali Vysoké Tatry, Veľká Fatra, Zamagurie či Demänovská dolina. Pomerne obľúbené (17 %) sú aj miesta, kde sa dá kúpať, či už sa jedná o termálne kúpaliská vo Veľkom MederiPodhájskej alebo prírodné ako Domaša, Šírava či Senecké jazerá. Niektorí diskutujúci (14 %) budú oddychovať doma, iných (14 %) čakajú Piešťanské, Rajecké kúpeleTrenčianske Teplice. Relax v záhrade si užije 12 % diskutujúcich, kým 8 % sa chystá objavovať krásy miest ako Banská Bystrica, Banská ŠtiavnicaBojnice. Zopár diskutujúcich (5 %) bude „dovolenkovať“ v práci.

Analýza bola spracovaná z mediálneho archívu Newton Media v období od 12. 4. 2022 do 11. 7. 2022. Sledovali sa sociálne siete Facebook, Instagram a Twitter, portály, fóra, blogy a recenzie.

Čítajte tiež

Infografiky

Vypnutý Facebook? Žiaden problém

Objavila sa správa, že existuje scenár, podľa ktorého by spoločnosť Meta bola nútená stiahnuť z Európskeho trhu platformy Facebook a Instagram. Európske regulačné orgány chcú totižto presadiť,

Infografiky

Slováci sa obávajú viac USA než Ruska

Obranná dohoda s USA plní posledný mesiac médiá aj sociálne siete. Jedná sa o rámcovú dohodu, ktorá upravuje podmienky obrannej spolupráce medzi Slovenskom a USA. O dohode začala rokovať

Infografiky

Je Djoković hrdina alebo podvodník?

Na grandslamovom turnaji Australian Open môžu tento rok hrať len zaočkovaní tenisti. Najväčšia pozornosť sa upiera na srbského tenistu Novaka Djokovića, pričom sa hovorí najmä

Infografiky

Novoročné priania politických lídrov na Facebooku

V novom roku ľudia bilancujú a hodnotia rok predchádzajúci a radi si stanovujú výzvy a nové ciele do toho prichádzajúceho. Aj politickí predstavitelia bilancovali a uverejnili svoje novoročné priania

Locdown ilustracny obrazok
Analýzy

Lockdown Rakúsko vs. Slovensko

Prešiel už viac ako týždeň od zavedenia tvrdého lockdownu v Rakúsku a zažívame ho už aj na Slovensku. Dve krajiny, dva lockdowny a niekoľko rozdielov. Zhrnuli sme hlavné:

Zaškrtnutím políčka, vyplnením a odoslaním údajov v kontaktnom formulári udeľujem vyslovený súhlas so spracovaním svojich osobných údajov v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov spoločnosti NEWTON Media, spol. s.r.o, Ševčenkova 3770/34, 851 01 Bratislava, IČO: 44253320, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., vložka číslo:  53163/B v rozsahu uvedenom v tomto konkrétnom formulári, t.j. výlučne pre účely kontaktovania mojej osoby v súvislosti s požiadavkami uvedenými v tomto kontaktnom formulári. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať (napr. emailom na adresu gdpr@newtonmedia.sk alebo písomne na našu adresu). Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Súhlas sa udeľuje do doby vyriešenia týchto požiadaviek alebo do odvolania tohto súhlasu. Spracovateľom osobných údajov je spoločnosť NEWTON Media, spol. s.r.o. Okrem iného máte právo na prístup k svojim osobným údajom, právo na opravu osobných údajov, právo byť informovaný o spôsobe spracovania osobných údajov, právo obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov v prípade pochybností o spracovávaní osobných údajov v rozpore so zákonom. Osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a bude s nimi nakladané dôverne.

Zavrieť

Poďme na to!