Župné voľby 2022: Videá sú na Facebooku trikrát účinnejšie

Intenzita komunikácie kandidátov narastá. Na svojich facebookových profiloch vyprodukovali o 30 % viac príspevkov ako minulý týždeň. Spomedzi kandidátov získalo najviac reakcií video Milana Mazureka (Republika) z jeho reči pri odvolávaní ministra financií Igora Matoviča. Kritizoval v ňom Matovičovo vystúpenie v parlamente, ako aj jeho dlhodobú činnosť vo vláde.

Kandidáti mierne zvýšili aj používanie videa ako formu komunikácie. Videá kandidátov majú priemerne trikrát viac reakcií ako príspevky s obrázkom resp. fotkou. Audiovizuálnu komunikáciu na facebooku využíva najčastejšie Milan Mazurek. Viac ako 58 % z jeho príspevkov tvorili videá. Spomedzi kandidátov má tiež najväčšiu fanúšikovskú základňu na Facebooku. Otázkou je, koľko z týchto fanušikov má bydlisko v Prešovskom kraji, v ktorom kandiduje. Najmenej reakcií na svoje príspevky z kandidátov získal Roman Chudý (Život). V priebehu týždňa uverejnil 10 príspevkov s priemerne dvomi reakciami na príspevok.

 

Súčasní župani vs. noví kandidáti

 

Zo súčasných županov sa darí vyvolávať najväčšiu diskusiu na svojich facebookových profiloch predsedovi TTSK Jozefovi Viskupičovi (OĽaNO) a predsedovi KSK Rastislavovi Trnkovi (nezávislý). V Bratislavskom samosprávnom kraji vyvolal najväčšiu diskusiu Ján Mažgút (Smer-SD), v Nitrianskom kraji Artur Bekmatov (Socialisti.sk) a v Trenčianskom Peter Máťoš (KDH). V Prešovskom kraji súčasného župana Milana Majerského (KDH) v počte komentárov prekonali všetci protikandidáti, najmä však Milan Mazurek (Republika). Pomerne vyrovnané sily v objeme diskusie pod svojimi príspevkami majú v Žilinskom kraji súčasná županka Erika Jurinová (OĽaNO) a jej volebný súper Peter Slysko (Hlas-SD)

V interaktívnom grafe môžete sledovať komunikáciu kandidátov na županov 8 krajov Slovenska. Jednotlivé kraje si môžete vyfiltrovať v mape. Informácie budú aktualizované na týždennej báze.

Graf zachytáva aktivitu na facebookových stránkach kandidátov na županov vo všetkých slovenských krajoch. V grafe chýbajú tí kandidáti, ktorých stránka sa nedala identifikovať, alebo disponujú výlučne osobným profilom. Ak by ste chceli nahliadnuť hlbšie do témy volieb so samospráv, napíšte nám na  analyzysk@newtonmedia.sk. Pokiaľ sa v grafe nejaký kandidát nenachádza a nemal by tam chýbať, dajte nám vedieť.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac február

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa vo februári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa

Infografiky

Top analytici za mesiac január

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v januári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Zaškrtnutím políčka, vyplnením a odoslaním údajov v kontaktnom formulári udeľujem vyslovený súhlas so spracovaním svojich osobných údajov v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov spoločnosti NEWTON Media, spol. s.r.o, Ševčenkova 3770/34, 851 01 Bratislava, IČO: 44253320, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., vložka číslo:  53163/B v rozsahu uvedenom v tomto konkrétnom formulári, t.j. výlučne pre účely kontaktovania mojej osoby v súvislosti s požiadavkami uvedenými v tomto kontaktnom formulári. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať (napr. emailom na adresu gdpr@newtonmedia.sk alebo písomne na našu adresu). Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Súhlas sa udeľuje do doby vyriešenia týchto požiadaviek alebo do odvolania tohto súhlasu. Spracovateľom osobných údajov je spoločnosť NEWTON Media, spol. s.r.o. Okrem iného máte právo na prístup k svojim osobným údajom, právo na opravu osobných údajov, právo byť informovaný o spôsobe spracovania osobných údajov, právo obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov v prípade pochybností o spracovávaní osobných údajov v rozpore so zákonom. Osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a bude s nimi nakladané dôverne.

Zavrieť

Poďme na to!