Najlepší influenceri na Instagrame

Po našom článku Svetový trend na Slovensku a v Česku: youtuber sme sa rozhodli predstaviť  hviezdy ďalšej sociálnej siete, ktorá je v súčasnosti u nás na vzostupe – Instagram.

Pri výbere desiatky profilov sme čerpali z rebríčka, ktorý publikoval magazín Forbes, a zo zoznamu najlepších Slovákov a Sloveniek na Instagrame vytvoreného reklamnou agentúrou Triad. Prvú trojku predstavujú celkovo najsledovanejšie slovenské účty na Instagrame, bez ohľadu nato či pochádzajú alebo nepochádzajú z mediálneho prostredia.

Do zvyšnej sedmičky sme zaradili influencerov, ktorí svoju popularitu dosiahli bez vplyvu tradičných médií. Podmienkou na zaradenie bolo ich pôsobenie na Slovensku. Porovnajte si v infografike úspešnosť na Instagrame s mediálnou publicitou. Počet zmienok bol meraný za uplynulých 6 mesiacov.

Pre zväčšenie kliknite na infografiku. Mediálne ikony sú interaktívne, po kliknutí sa vám zobrazí originálny článok či príspevok.

TOP 3 INSTAGRAMOVÝCH PROFILOV

Peter Sagan

Trojnásobného športovca roka Petra Sagana azda netreba ani predstavovať. Majster sveta v cyklistike si svojím vtipom a šarmom získal fanúšikov po celom svete. Je to vidieť aj na počte jeho sledovateľov na sociálnej sieti Instagram. Na Slovensku s počtom 1,3 mil. fanúšikov získal prvenstvo v rebríčku.

Lucia Javorčeková

Je prvou Slovenkou, ktorá prekročila hranicu 1 mil. sledovateľov.  Pre mnohých je neznáma. Ak sa však pohybujete vo svete módy, určite vám táto hnedovláska neunikla. Lucia sa okrem modelingu naplno venuje svojmu manželovi, s ktorým je šťastne vydatá už od svojich osemnástich rokov a ich dcérke.

Martin Škrteľ

Do top trojky sa dostal aj slovenský futbalový obranca, ktorý je v súčasnosti  hráčom tureckého klubu Fenerbahce. Na konte má tri ocenenia najlepšieho futbalistu roka. Úspechy si však odniesol z každého klubu, v ktorom  pôsobil. Je majstrom SR v staršom doraste za AS Trenčín, majstrom Ruska so Zenitom Petrohrad a vicemajster Anglicka s FC Liverpool. Je ženatý a s manželkou Barborou majú spolu syna Mattea.

INFLUENCERI

Po najlepšej trojke instagramových profilov budeme pokračovať výberom tých, ktorých môžeme označiť za influencerov. Nepochádzajú zo sveta šoubiznisu, nie sú ani vrcholovými športovcami, naopak, svoju slávu získali vďaka vlastnej tvorbe a jej zdieľaniu na jednej zo sociálnych platforiem.

Nakoľko éra YouTube kanálu bola na Slovensku ešte skôr, ako si verejnosť získal Instagram, je pochopiteľné, že tú najväčšiu fanúšikovskú základňu na Instagrame budú mať práve youtuberi, ktorí boli vo virálnom svete už dobre známi. Poradie najsledovanejších youtuberov sme pre vás pripravili v máji. Aj keď všetci slovenskí youtuberi z nášho predchádzajúceho rebríčka sa dostali aj do tohto, ich poradie sa líši. Hneď na štvrtom mieste sa umiestil Daniel Štrauch alias GoGoManTV, za ním Lucia Hrušková alias LucyPug, ďalej Peter Altof alias Expl0ited, Martina Horňáková alias MOMA a Matej Slažanský alias Menameselassie.

Našu desiatku uzatvárajú dvaja influenceri, ktorí si svojich fanúšikov získali práve zdieľaním na Instagrame. Mária Švarbová je svetoznáma slovenská fotografka. Rozhodnutie podeliť sa svojimi umeleckými fotografiami na Instagrame, ktorý je pre tento účel priam stvorený, sa jej vyplatilo. Viac než 240 000 sledovateľov si tak už vychutnáva pohľad na jej nadčasové fotografie znázorňujúce éru socializmu. Tento rok šikovná Slovenska získala aj prestížne ocenenie Hasselblad Master.

Na poslednom mieste sa umiestnil profil, ktorý si svoju identitu poctivo stráži. Svojich 223 000 instagramových fanúšikov si Demo Tivátor vyslúžil vtipnými obrázkami, ktorými poukazuje najmä na nedokonalosti mužov a žien, či ich každodenné strasti. Irónia, sarkazmus a humor stačili na to, aby tento profil bez tváre preskočil aj známe osobnosti.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac december

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v decembri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac november

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v novembri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac október

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v októbri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty

Infografiky

Top analytici za mesiac september

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v septembri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme

Zaškrtnutím políčka, vyplnením a odoslaním údajov v kontaktnom formulári udeľujem vyslovený súhlas so spracovaním svojich osobných údajov v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov spoločnosti NEWTON Media, spol. s.r.o, Ševčenkova 3770/34, 851 01 Bratislava, IČO: 44253320, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., vložka číslo:  53163/B v rozsahu uvedenom v tomto konkrétnom formulári, t.j. výlučne pre účely kontaktovania mojej osoby v súvislosti s požiadavkami uvedenými v tomto kontaktnom formulári. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať (napr. emailom na adresu gdpr@newtonmedia.sk alebo písomne na našu adresu). Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Súhlas sa udeľuje do doby vyriešenia týchto požiadaviek alebo do odvolania tohto súhlasu. Spracovateľom osobných údajov je spoločnosť NEWTON Media, spol. s.r.o. Okrem iného máte právo na prístup k svojim osobným údajom, právo na opravu osobných údajov, právo byť informovaný o spôsobe spracovania osobných údajov, právo obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov v prípade pochybností o spracovávaní osobných údajov v rozpore so zákonom. Osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a bude s nimi nakladané dôverne.

Zavrieť

Poďme na to!