Politické diskusie v roku 2019 mali jasný SMER

V našej rubrike Kto rečnil pravidelne sledujeme aktivitu politických predstaviteľov v diskusných reláciách. V minulom roku 2019 pribudla ďalšia diskusná relácia, tentokrát na TV JOJ – Na telo. Koľko sa toho vlastne minulý rok „narečnilo“ a kto v debatách „rečnil“ najviac? Odpovede nájdete v infografike.

Naše zistenia:

  • Politickí predstavitelia diskutovali v roku 2019 celkovo 149 hodín29 minút.
  • V diskusiách sa najčastejšie objavovali členovia či nominanti strany Smer-SD, a to až 122-krát. Za ním nasledovala opozičná strana SaS (75-krát).
  • Najdlhšie sa rečnilo v relácii V politike, a to 60 hodín a 50 minút. Predstavitelia koalície v relácii dostali takmer dvakrát taký veľký priestor z vysielacieho času, ako zástupcovia opozičných strán.
  • Najvýraznejší rozdiel v pomere času koalície a opozície bolo opäť vidieť v relácii Sobotné dialógy, ktorá si zachováva pomer 7:3 v prospech koalície.  Je to však spôsobené aj tým, že každá posledná nedeľa v mesiaci patrí diskusii len s premiérom a moderátorom relácie. 
  • Relácia Na Hrane vykázala vyrovnané zastúpenie hlasov oboch politických táborov.
  • Najväčším rečníkom roka 2019 bol Peter Pellergrini, ktorý vo všetkých reláciách rečnil dokopy 14 hodín a 30 minút. Ak by však v relácii Sobotné dialógy nebola vyhradená každá prvá sobota v mesiaci pre premiéra, pravdepodobne by bol najväčším rečníkom Andrej Danko. Líder SNS rečnil dokopy 12 hodín2 minúty a najäčší mediálny priestor dostal v relácii RTVS O minút 12 (4:14:43).
  • Z opozičných strán diskutoval najviac Richard Sulík z SaS. Najviac priestoru dostal v relácii O 5 minút 12, kde rečnil dokopy 2 hodiny a 52 minút.
  • V novej politickej relácii Na hrane sa do konca roka 2019 vystriedalo 21 politikov. Väčšina z nich bola hosťom relácie jedenkrát. Výnimkami boli Boris Kollár (3-krát), Alojz Hlina, Andrej Danko, Béla Bugár, Miroslav Beblavý, Richard Sulík (2-krát).

Pre zväčšenie kliknite na infografiku.

Čítajte tiež

Zuzana Čaputová OSN
Analýzy

Prezidentka na pôde OSN zaujala rôznymi témami

Príhovor slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej na pôde OSN rezonoval ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Najväčšiu pozornosť v zahraničí si prezidentka získala v Portugalsku. Portugalské médiá poukazovali

zákaz nedeľného predaja
Analýzy

Zákaz nedeľného predaja: Čo si myslia Slováci?

Zákaz nedeľného predaja sa dostal aj na program 8. schôdze parlamentu.  Na sociálnych sieťach však horúca debata o zatvorených obchodoch v nedeľu prebieha už celý mesiac. V čase ekonomickej

Analýzy

Čo by bolo keby? Predĺženie moratória

Včera poslanci Národnej rady Slovenskej republiky prelomili veto prezidentky a odklepli novelu zákona, ktorá predĺžila 14-dňové moratórium pred voľbami na 50 dní. Prezidentka ho začiatkom novembra označila

Vegetariánstvo a vegánstvo, mediálna analýza
Analýzy

Vegetariánstvo a vegánstvo v slovenských médiách

Vegetariánstvo a vegánstvo nie sú len módnou vlnou. Rastlinná strava bola vyhlásená za potravinársky trend roka, ktorý hovorí jasne: „podiel ľudí, ktorým záleží na tom čo zjedia sa každým rokom zvyšuje“. V NEWTON Media sme vypracovali mediálnu analýzu zameranú na mediálnu viditeľnosť vegetariánstva a vegánstva.

Zaškrtnutím políčka, vyplnením a odoslaním údajov v kontaktnom formulári udeľujem vyslovený súhlas so spracovaním svojich osobných údajov v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov spoločnosti NEWTON Media, spol. s.r.o, Ševčenkova 3770/34, 851 01 Bratislava, IČO: 44253320, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., vložka číslo:  53163/B v rozsahu uvedenom v tomto konkrétnom formulári, t.j. výlučne pre účely kontaktovania mojej osoby v súvislosti s požiadavkami uvedenými v tomto kontaktnom formulári. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať (napr. emailom na adresu gdpr@newtonmedia.sk alebo písomne na našu adresu). Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Súhlas sa udeľuje do doby vyriešenia týchto požiadaviek alebo do odvolania tohto súhlasu. Spracovateľom osobných údajov je spoločnosť NEWTON Media, spol. s.r.o. Okrem iného máte právo na prístup k svojim osobným údajom, právo na opravu osobných údajov, právo byť informovaný o spôsobe spracovania osobných údajov, právo obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov v prípade pochybností o spracovávaní osobných údajov v rozpore so zákonom. Osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a bude s nimi nakladané dôverne.

Zavrieť

Poďme na to!