NEWTON Media prichádza s unikátnou mobilnou aplikáciou na monitoring médií

NEWTON Media prichádza s unikátnou mobilnou aplikáciou na monitoring médií
17. 10. 2018

NEWTON Media uvádza na česko-slovenský trh historicky prvú aplikáciu, ktorá má zjednodušiť a zefektívniť prácu s monitoringom médií. Mobilná aplikácia NewtonOne (N1) umožňuje nielen čítať monitoring priamo v mobile, ale ponúka i skeny alebo audiovizuálne záznamy, grafy znázorňujúce výsledky monitorovania alebo jednoduché vymieňanie si informácii s ostatnými členmi tímu.

Nová mobilná aplikácia N1 je alternatívou webovej aplikácie NewtonOne, ktorá v sebe združuje rôzne nástroje pre prácu s mediálnymi dátami a disponuje objemným mediálnym archívom. Každý, kto má v desktopovej verzií NewtonOne nastavené zasielanie tzv. newsmailov – emailov s prehľadmi, môže teraz pracovať s denným monitoringom, vďaka aplikácii priamo v mobile.

„Aplikácia NewtonOne prichádza na trh v tom najvhodnejšom čase. Častokrát sme natoľko pracovne vyťažení, že je takmer nemožné okrem pracovných záležitostí riešiť aj tie zverejnené v médiách. Užitočnejší sa preto javí, na získanie denného prehľadu, priestor pri raňajkách alebo káve priamo z mobilu,“ hovorí k novinke Valeria Polovková, CEO NEWTON Media pre Slovensko.

náhled 4.png

 

Aplikácia N1 je pripravená na stiahnutie pre Android a iOS. Umožňuje čítať a archivovať prehľady mediálneho monitoringu (newsmaily) a na každý nový newsmail upozorňuje notifikáciou. Okrem denného reportu o medializácii zobrazuje graf s podielom správ podľa media typov i multimediálne prílohy správy – skeny článkov a záznamy rozhlasového alebo televízneho vysielania. Jednotlivé mediálne výstupy je možné si ľahko vymieňať s ďalšími členmi tímu, tzv. swipovaním (prechádzaním sprava doľava alebo opačne) si môžete článok odložiť na neskôr alebo ho označiť ako ne/prečítaný. Všetko, čo v aplikácii urobíte, sa automaticky synchronizuje s webovou aplikáciou NewtonOne a so správami zobrazenými v online režime sa dá následne pracovať i offline.

„Dnes je služba určená najmä pre odberateľov newsmailov. Náš tím však pracuje na ďalších funkciách, ktoré posunú prácu s aplikáciou na vyššiu úroveň. Za veľkú pridanú hodnotu pre klientov už teraz považujeme ľahšiu prácu s dennými prehľadmi a vyriešenie problému s responzivitou, s ktorou sa u klientov stretávame,“ dodáva.

Pokiaľ si z webovej aplikácie nechávate posielať prehľady monitoringu, tzv. newsmaily, mobilná aplikácia N1 vám umožní:

 • vždy správne zobrazovanie newsmailov,
 • získať rýchly prehľad o podieloch správ podľa media typov v grafickej vizualizácii,
 • prezerať správy v nastavenom zoskupení a radení správ,
 • zobraziť počet duplicitných článkov,
 • filtrovať správy podľa tematických uzlov,
 • okamžitý prístup k metadátam a multimediálnym prílohám,
 • ukladanie dôležitých správ do vlastnej knižnice,
 • jednoduché a rýchle šírenie kľúčových správ,
 • prepisovanie údajov o čítanosti správ do webovej aplikácie,
 • pracovať s mediálnymi výstupmi v offline režime.

Quanda.png

Ďalšie novinky

NEWTON Media

NEWTON Media, s.r.o.
Ševčenkova 34
851 01 Bratislava

+421 232 144 760 – sekretariát

+421 2 32 409 529 – fax 

obchodne@newtonmedia.sk

IČ: 44253320

DIČ: SK2022639795

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Facebook

 • Naša pobočka na Balkáne sa premenovala. Od polovice júna má v názve NEWTON Media.

  19. 6. 2017

LinkedIn

 • NEWTON Media, a.s. vlastní unikátní archiv mediálních zdrojů, který sahá v některých...

  Praha 4, 201-500 employees
Webdesign: Cyber Fox, s.r.o.