Župné voľby 2022: Na Facebooku je najaktívnejší Rastislav Trnka

Najaktívnejšími kandidátmi na županov podľa straníctva sú členovia strany Aliancia, konkrétne József Berényi  a Tibor Csenger. Priemerne na svojich stránkach zverejnili 18 príspevkov za týždeň. Druhí najaktívnejší boli kandidáti zo strany Hlas-SD. Pre svojich fanúšikov počas týždňa publikovali priemerne 15 postov.

Video najviac využívajú kandidáti za stranu ĽSNS. V priemere je viac ako polovica ich príspevkov audiovizuálna. Majstrom v počte uverejnených video posolstiev boli minulý týždeň kandidát na župana prešovského kraja Milan Mazurek a kandidát na župana nitrianskeho kraja Lukáš Kyselica. Približne tri zo štyroch príspevkov obsahovali video. Stránky kandidátov strán SIM a SNS naopak neobsahovali žiaden audiovizuálny obsah. Kandidáti za stranu SaS tiež využívali video obsah sporadicky, a to len v desiatich percentách ich postov.

Za posledné 4 týždne bol na svojej stránke so svojimi 98 príspevkami najaktívnejší kandidát Rastislav Trnka (nezávislý) . Naopak, najmenej na svojej stránke komunikoval Adrián Mikuš, kandidát na predsedu trenčianskeho samosprávneho kraja (2 príspevky).

V interaktívnom grafe môžete sledovať komunikáciu kandidátov na županov 8 krajov Slovenska. Jednotlivé kraje si môžete vyfiltrovať v mape. Informácie budú aktualizované na týždennej báze. Pre hlbší pohľad do diskusie na sociálnych sieťach o kandidátoch a ich aktivitách nám napíšte na obchodne@newtonmedia.sk.

Graf zachytáva aktivitu na facebookových stránkach kandidátov na županov vo všetkých slovenských krajoch. V grafe chýbajú tí kandidáti, ktorých stránka sa nedala identifikovať, alebo disponujú výlučne osobným profilom. Ak by ste chceli nahliadnuť hlbšie do témy volieb do samospráv, napíšte nám na analyzysk@newtonmedia.sk. Pokiaľ sa v grafe nejaký kandidát nenachádza a nemal by tam chýbať, dajte nám vedieť.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac november

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v novembri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac október

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v októbri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme segmenty

Infografiky

Top analytici za mesiac september

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v septembri najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne venujú. Sledovali sme

Zaškrtnutím políčka, vyplnením a odoslaním údajov v kontaktnom formulári udeľujem vyslovený súhlas so spracovaním svojich osobných údajov v zmysle Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov spoločnosti NEWTON Media, spol. s.r.o, Ševčenkova 3770/34, 851 01 Bratislava, IČO: 44253320, zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., vložka číslo:  53163/B v rozsahu uvedenom v tomto konkrétnom formulári, t.j. výlučne pre účely kontaktovania mojej osoby v súvislosti s požiadavkami uvedenými v tomto kontaktnom formulári. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať (napr. emailom na adresu gdpr@newtonmedia.sk alebo písomne na našu adresu). Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania vychádzajúceho zo súhlasu pred jeho odvolaním. Súhlas sa udeľuje do doby vyriešenia týchto požiadaviek alebo do odvolania tohto súhlasu. Spracovateľom osobných údajov je spoločnosť NEWTON Media, spol. s.r.o. Okrem iného máte právo na prístup k svojim osobným údajom, právo na opravu osobných údajov, právo byť informovaný o spôsobe spracovania osobných údajov, právo obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov v prípade pochybností o spracovávaní osobných údajov v rozpore so zákonom. Osobné údaje nebudú poskytované tretím stranám a bude s nimi nakladané dôverne.

Zavrieť

Poďme na to!