Župné voľby 2022: Na Facebooku je najaktívnejší Rastislav Trnka

Najaktívnejšími kandidátmi na županov podľa straníctva sú členovia strany Aliancia, konkrétne József Berényi  a Tibor Csenger. Priemerne na svojich stránkach zverejnili 18 príspevkov za týždeň. Druhí najaktívnejší boli kandidáti zo strany Hlas-SD. Pre svojich fanúšikov počas týždňa publikovali priemerne 15 postov.

Video najviac využívajú kandidáti za stranu ĽSNS. V priemere je viac ako polovica ich príspevkov audiovizuálna. Majstrom v počte uverejnených video posolstiev boli minulý týždeň kandidát na župana prešovského kraja Milan Mazurek a kandidát na župana nitrianskeho kraja Lukáš Kyselica. Približne tri zo štyroch príspevkov obsahovali video. Stránky kandidátov strán SIM a SNS naopak neobsahovali žiaden audiovizuálny obsah. Kandidáti za stranu SaS tiež využívali video obsah sporadicky, a to len v desiatich percentách ich postov.

Za posledné 4 týždne bol na svojej stránke so svojimi 98 príspevkami najaktívnejší kandidát Rastislav Trnka (nezávislý) . Naopak, najmenej na svojej stránke komunikoval Adrián Mikuš, kandidát na predsedu trenčianskeho samosprávneho kraja (2 príspevky).

V interaktívnom grafe môžete sledovať komunikáciu kandidátov na županov 8 krajov Slovenska. Jednotlivé kraje si môžete vyfiltrovať v mape. Informácie budú aktualizované na týždennej báze. Pre hlbší pohľad do diskusie na sociálnych sieťach o kandidátoch a ich aktivitách nám napíšte na obchodne@newtonmedia.sk.

Graf zachytáva aktivitu na facebookových stránkach kandidátov na županov vo všetkých slovenských krajoch. V grafe chýbajú tí kandidáti, ktorých stránka sa nedala identifikovať, alebo disponujú výlučne osobným profilom. Ak by ste chceli nahliadnuť hlbšie do témy volieb do samospráv, napíšte nám na analyzysk@newtonmedia.sk. Pokiaľ sa v grafe nejaký kandidát nenachádza a nemal by tam chýbať, dajte nám vedieť.

Čítajte tiež

Infografiky

Top analytici za mesiac apríl

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v apríli najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac marec

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa v marci najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa odborne

Infografiky

Top analytici za mesiac február

Pozreli sme sa na to, ktorí slovenskí analytici sa vo februári najčastejšie vyjadrovali v médiách. Tieto osobnosti sme rozdelili do piatich kategórií podľa segmentov, ktorým sa

Poďme na to!